Promosyon, firmaların potansiyel müşterilerine kendilerini tanıtmak ve ürünlerini pazarlamak amacıyla kullandığı etkili bir tanıtım aracıdır.

Günümüzde birçok ürün, promosyon niteliğinde sunulabilmektedir.

Bunlardan başlıcaları; Kalem, çakmak, oto kokusu, bardak altı, termos bardak, promosyon kalem, şemsiye, saat, duvar saati, anahtarlık, ajanda, kartvizitlik, dijital ürünler, metal kalem, plastik kalem, baskılı kalem, eşantiyon, promosyonluk, çanta, klasör, ıslak mendil, hesap makinası, bloknot, t-shirt, bayrak, masa seti, kurşun kalem şeklinde sıralayabiliriz.

Tüm bu ürünler günlük hayatımızda her an ihtiyaç duyduğumuz kullanışlı ürünlerdir.

Ticaret ve hizmetlerin sunumu neticesinde işletmelerin elde etmiş olduğu getiriler, gelişimlerinin sürdürülebilmesi açısından birinci önceliği almaktadır.Burada promosyon önemli bir yere sahip olmaktadır.

Promosyon hediyelik eşya değil, firmanızı hayatın her alanına taşıyan bir tanıtım aracıdır.

Firmanız için en iyi promosyon tanıtım ürününü nasıl belirlersiniz?

Şirketinizin tanıtımını yapmak istiyorsunuz, fakat hangi ürünü seçmelisiniz?
Kalem, saat, ajanda, defter, kül tablası yada başka herhangi bir ürün.
Tanıtım promosyon ürünlerini seçerken nelere dikkat edersiniz?
Fiyatlar , boyut, sağlamlık, uzun ömürlülük, çekicilik, orijinallik, yenilik yada sizin belirlediğiniz öncelikler.

Promosyon Reklam Yapmanın En İyi Zamanı, Ne Zamandır?

Aslında, reklam yapmanın en uygun zamanı, hiç bir firmanın reklam yapmadığı zaman reklam yapmaktır. Çünkü bu zamanda, yapacağınız reklamın akılda kalma oranı diğer diğer zamanlara göre çok daha fazla olacaktır.

Sonuç olarak bu şu demek, hiç bir firmanın reklam vermediği zaman , yapacağınız 1TL’lik, promosyon reklam çalışmasının akılda kalma oranı çok yüksek olacaktır. Fakat her şirketin 1TL’lik promosyon yaptığı bir zamanda, sizin şirketinizin akılda kalıp hatırlanması için belki 10TL’lik reklam ürünü dağıtmanız gerekecektir.

Her zaman reklam yapmalısınız.

Reklam yapmanın iki şekli vardır. Birincisi marka oluşturmak için reklam yapmak, ikincisi ise müşteri bulmak için reklam yapmak.Aslında marka oluşturmak içerisinde , müşteri bulmak olsa da bu uzun soluklu olan bir iştir.Yapılan tanıtımlarda, fiyat kullanmak, kampanya ifadeleri kullanmak, genellikle hızlı müşteri çekmeye yönelik reklamlardır. Fakat yapılan tanıtımda ürünün, yada şirketin sadece belli başlı özelliklerini ön plana çıkarıp, imaj oluşturmaya yönelik tanıtımlar ise daha çok marka olma yolunda atılmış adımlardır.

PROMOSYON KALEM SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ

Tanıtım amaçlı olarak , kalem seçmek oldukça avantajlı olmakla beraber, promosyon kalem seçiminde ve baskı işlerinde dikkatli olmanız gerekmektedir. Kalem, sürekli kullanıcısın elinde olacağından , sürekli hatırlanmayı sağlar.
Bununla beraber, seçtiğiniz kalem kalitesiz ise, özellikle acil bir telefon numarası notu almaya çalışırken birde yazmaz ise, artısından daha çok markanız için eksisi olacağı kesindir.

Çünkü o an, not tutan kişi için önemli bir andır, ona odaklanmıştır, o andaki bir problem sizin kaleminizin başına patlayabilir. O nedenle kaleminizi seçerken, kullanıcılarını yarı yolda bırakmayacak kalemleri seçmeye özen gösteriniz.

İkinci olarak, kaleminizi üzerine yapılacak baskı renklerini ve boya kalitesini seçerken dikkatli olunuz.

Kalemler, özellikle yaz aylarında, terli parmaklar ile tutulabilir, ve yapılan baskının silinmesi çok kolay olabilir. Eğer çıkan boya, kullanıcının elinde, yada gömleğinde, elbisesinde leke yaparsa, kullanıcının, hıncını sizin kaleminizden çıkaracağına emin olabilirsiniz.

Baskı işleminde kullanılan boyaların kalitesinden emin olunuz.
İki fatura ödemek zorunda kalmayın.
Şirketinizin tanıtımını yaparken, yanlış ürün seçimiyle, ters yönde bir etki oluşturabilirsiniz.
Tanıtım malzemeleri firmanızı en iyi şekilden temsil edebilen ürünler olması gerekmektedir.

İZNİK DİZAYN olarak belirlediğiniz hedeflere ulaşmak için, anlaşılır net ve gerçek mesajlar vermeye çalıştık.

Bundan sonrada sürdürdüğümüz tüm çalışmalarda, bizlere güvenmenizi diliyoruz.