Web Sitenizi yaptırdınız fakat tasarım ve teknik olarak bilginiz yeterli değil. Profesyonel bir şekilde sitenizin incelenmesini ve size artıları ve eksilerinin raporlanmasını isterseniz bu hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Sitenizin, internetin neresinde olduğu, sitenizin kimliğinizi temsil edip etmediği vs. gibi bilgileri öğrenmek zorundasınız.

Sitenizin analizini yaparken aşağıdaki işlemleri gerçekleştirmek gereklidir.


• Öncelikle kurumsal kimliğinizi ve web sitenizin yapılış amacını öğreniyoruz.
• Siteniz kurumsal kimliğinizi karşılıyor mu?
• Siteniz amacına yönelik mi yapılmış?
• Siteniz içerik olarak yeterli mi?
• Siteniz grafik tasarımı yeterli mi?
• Dünya çapında, Türkiye genelinde ve kendi kategorisinde hangi sırada yer
alıyor?
• Arama motorlarına uyumluluğu sağlanmış mı?
• Page Rank için sitenin yaygınlığı sağlanmış mı?
• Mevcut hosting hizmetinizin yeterliliği ve hızı yeterli mi?
• Sitenizin açılış hızı, ziyaretçilerin bölgesel yaygınlığı, ziyaretçilerin sitenizde kalma süresi vs. gibi kriterlerin incelenmesi gereklidir.

Site Optimizasyonu Nedir ?

Site optimizasyonu; arama motorlarında üst sıralarda çıkmak, internet tarayıcılarda görünüm bozukluklarına sebep olan alanları tespit etmek ve çözümlemek, sitenin daha hızlı ve daha performanslı nasıl çalışabileceğini tespit etmek, hatalı kod yakalama ve ayıklama hizmetlerinin bütünüdür.

Site optimizasyon’nun yararları nelerdir?

En önemli yararı web sitenizin arama motorlarında üstlerde çıkmasında etken olan site kaynak kod optimizasyonunu sağlayarak, sitenizin üst sıralarda çıkmasında yardımcı olur. Bunun yanı sıra kullanıcılarınızın web sitenizi görüntüleme de yaşamış olduğu gerek görsel sorunları gidermenizi sağlayacak gerekse de internet tarayıcılarla uyumunu sağlayacaktır. Optimizasyon sayesinde sitenizin performansında yaşanacak artışla beraber sitenizin daha hızlı açılması ve site içerisinde gezintinin daha verimli ve hızlı olması sağlanacaktır.

Site optimizasyonunda ne tür paketler mevcut?

Arama Motorları Optimizasyon Paketi : Bu paket kapsamında sitenizin arama motorlarında üst sıralarda çıkması için gerekli işlemlerin raporları hazırlanır ve tarafınıza sunulur. İşlemin gerçekleştirilmesi sizin tarafınızdan yapılır. Bizim tarafımızdan yapılması takdirinde uygulama ücreti talep edilir.

Kaynak Kod & Performans Optimizasyon Paketi : Site kodları incelenerek gerekli tavsiye raporu hazırlanır. Raporda sitenizin şuan ki durumu ve tavsiyelerin yapılması durumunda oluşabilecek muhtemel durumunun raporları da tarafınıza iletilir. Aynı şekilde uygulamanın tarafımızdan yapılması durumunda ek uygulama ücreti talep edilir.

Görsel Optimizasyon Paketi : Sitenizin renk uyumlarından yazıtipi uyumlarına, kullanılan resim öğeleri tavsiyelerine, web sitesi yerleşim düzenine kadar birçok öğeyi kapsamakta olan bu paket kapsamında sitenizin görsel olarak kullanıcıyla nasıl daha verimli etkileşim kurabileceği belirlenir ve tarafınıza rapor halinde bildirilir.
Raporda bulunan tavsiyeler tarafınızdan yapılır ya da uygulama ücreti ödenmesi halinde tarafımızdan yapılabilir.

Site optimizasyonunda ücretlendirme nedir?

 Site optimizasyonunda ücretin belirlenmesi sitenin sayfa sayısına bağlı olarak değişmektedir. Fiyat belirlemesi için öncelikle sitenizde bir ön inceleme yapılır ve rapor olarak size sunulur. Gerek görülen işlemler tarafınıza fiyatlarıyla beraber bildirilir. İstemeniz halinde işlemler başlar ve optimizasyon önerileri raporu hazırlanır. Uygulama paketi istemeniz durumunda belirlenen öğeler tarafınızdan gelen bilgiler doğrultusunda sitenize uygulanır ve uygulamadan önce ve sonra raporları ile size sunulur.

Arama Motorlarına Kayıt Nedir ?

Arama motorları, internetteki web sitelerini indexleyen ve kullanıcılara aradıkları anahtar kelimelere göre sunan web siteleridir. Arama motorlarında gözükebilmek için bu arama motorlarına kayıt işlemi yapılması gerekmektedir.

Her arama motorunun kayıt prosedürü ve kayıt biçimi farlılık göstermektedir. Günümüzde çoğunlukla arama motorlarına kayıt olacak web sitesinin adresini vermek indexlenebilmek için yetmektedir. Ancak arama motorlarına kayıt başvurusu işleminin kabul edilip edilmeyeceği, kayıt olan web sitesinin üst sıralarda listelenip listelenmeyeceği tamamen arama motoru ile ilgilidir. Dolayısıyla bizim yapmış olduğumuz hizmet arama motorlarına kurallara uygun biçimde kayıt başvurusu yapmak olarak özetlenebilir.

Arama Motorlarına Kayıt Gereklimidir?

Kesinlikle evet. Ürün ya da hizmetlerinizi arayan müşteriler öncelikle arama motorlarını kullanarak araştırma yaparlar. Bir çok arama motoru ise ya sadece kayıtlı web sitelerini listeler ya da öncelik verir.